Aktuality

Aktuality

Nový prohlídkový program na Bílé věži - Salon republiky

Nový prohlídkový program na Bílé věži - Salon republiky

4.5.2018 | Bílá věž vstoupila již do čtvrté sezóny od svého znovuotevření, které tradičně zahájí novým prohlídkovým programem.

Stejně jako mnoho dalších míst v republice se i věž v letošním roce věnuje 100. výročí založení Československa. Díky interaktivnímu programu instalovanému ve třech patrech Bílé věže mohou návštěvníci zavítat do  nejvýznamnější éry novodobé historie Hradce Králové. Interaktivní prohlídka připomíná historické souvislosti fenoménu zvaného „Salon republiky“, a to nejen klíčovými postavami, které byly jeho nedílnou součástí, ale také díky archivním filmovým záběrům města 20. a 30. let minulého století.

Tak jako ostatní prohlídkové programy, i tento je vhodný pro všechny věkové kategorie. Svým tématem je přínosný i pro školní skupiny.

Nový program s názvem Salon republiky rozšíří nabídku stávajících programů Město Hradec Králové a Historie Bílé věže, které budou střídány v pravidelném intervalu. Přesné informace o jejich nasazení v daných dnech získají návštěvníci na webových stránkách věže.

Stále zůstává v nabídce možnost navštívit věž večer při tzv. nočních prohlídkách. Ty se konají zpravidla první sobotu v měsíci. V předprodeji jsou i vstupenky na již tradiční Zvonění na zvon Augustin či Svítání, kdy několikrát do roka mohou návštěvníci posnídat na ochozu věže při východu slunce.

Na Svítání i Zvonění je třeba zakoupit vstupenku v předprodeji v systému HKpoint.

Otevírací doba Bílé věže je každý den 9:00 – 18:00 hod., poslední vstup do věže je možný hodinu před zavírací dobou. Aktuální informace o programech, termíny Svítání na Bílé věži a Zvonění na zvon Augustin naleznete na www.bilavez.cz, www.hkinfo.cz  nebo na Facebooku.