Aktuality

Aktuality

Literární průvodce Hradcem Králové opět v prodeji

Literární průvodce Hradcem Králové opět v prodeji

24.2.2020 |  

Věděli jste, že se Václav Kliment Klicpera rád bavil hrou zvanou bulka, kterou téměř denně hrál v hostinci v Dlouhé ulici čp. 105? Nebo že se hradecké reálie objevují v Čapkově románu Továrna na absolutno? To vše a mnohem víc se dozvíte v knize Literární průvodce Hradcem Králové, která se díky velkému zájmu Hradečáků právě dočkala druhého vydání.

Kniha zaujme nejen hradecké patrioty, ale i milovníky literatury a kultury, protože jedinečně zachycuje atmosféru města. Může také sloužit jako průvodce k literárním vycházkám historickým centrem Hradce Králové, ale částečně i jeho novodobými částmi a předměstími. Postupně představuje jednotlivé domy spjaté s životem či dílem známých i méně známých českých (a ve třech případech také slovenských) spisovatelů. Autorem publikace je bývalý dlouholetý ředitel městské knihovny Jan Pěta, jenž na úvod knihy píše: „V Hradci Králové žilo a tvořilo nezvykle mnoho spisovatelů. Bydleli v jeho domech, chodili po jeho ulicích, náměstích a nábřežích, snili v lukách při Orlici i Labi, hráli si na šancích.“.

Pokud Vás publikace zaujala, můžete si ji zakoupit přímo v Knihovně města Hradce Králové ve Wonkově ulici, v knihkupectví Kosmas, Knihkupectví U katedrály a v Infocentru na Eliščině nábřeží. Pořídit si můžete také volně navazující druhý díl Hradeckou čítanku, který obsahuje ukázky literárních textů vztahujících se k Hradci Králové.