Aktuality

Aktuality

PETROF Gallery získala titul Stavba roku Královéhradeckého kraje

PETROF Gallery získala titul Stavba roku Královéhradeckého kraje

28.11.2018 | Slavnostní vyhlášení výsledků 15. ročníku krajské Stavby roku se konalo dnes dopoledne ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. O titul se v letošním ročníku ucházelo 13 staveb z nichž cenu získala budova PETROF Gallery. Cílem tohoto projektu je podpořit kulturní a společenský rozvoj regionu, podílet se na hudebním vzdělávání, šířit dobré jméno firmy PETROF.


Pro naplnění tohoto cíle a uspokojování potřeb všech zákazníků a návštěvníků slouží pianosalon nadnárodního významu, hudební kavárna a víceúčelová hala. Továrna PETROF je v Hradci Králové téměř 155 let a k tomuto městu neodmyslitelně patří. Projekt PETROF Gallery by měl obohatit kulturní prostředí města a dále šířit hodnoty rodiny Petrofů.

Více informací o projektu:
Generálním dodavatelem stavby PETROF Gallery byla společnost STATING s.r.o. pod vedením Ing. Pavla Hurycha, autorem projektu je Ing. Janis Vlachopulos a Ing. Arch. Vladimír Lavrík ze společnosti ADONIS PROJEKT, spol. s r.o.
„Pozoruhodné a originální svým architektonickým pojetím a technickým provedením, skvěle začleněné do okolního prostředí. To jsou stavby, které jsou přihlášené do soutěže. Těší mne, že jich v našem kraji každoročně vzniká tolik a věřím, že svým dílem k tomu přispívá také tato soutěž,“ říká hejtman Jiří Štěpán, který dnes předával ocenění. 

Krajský úřad Královéhradeckého kraje [online]. Krajský úřad Královéhradeckého kraje: © 2018 [cit. 27.11.2018]. Dostupné z: http://www.kr-kralovehradecky.cz/