Město kolům zaslíbené

Už jste někdy slyšeli tvrzení, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu? Může být…. Ale co takhle objevovat krásy našeho města a jeho okolí na kole?! To je teprve něco! J Tak vyberte správnou trasu a šlápněte do pedálů!

Trasa pro rodiny s dětmi  

 V hradeckých lesích projedete zábavnou trasu, která vás zavede do míst, kde se děti zaručeně nudit nebudou.  Trasa začíná u vstupu do hradeckých lesů na silnici Hradečnice a pokračuje k Rytířskému hradišti. Až se vaše ratolesti vybouří hraním si na rytíře a princezny, můžete pokračovat k výběhu daňků a divočáků. Kousek od výběhu je pro děti připravena Pohádková stezka, kterou doprovází ručně vyřezávané pohádkové postavy. Malou přestávku si můžete dát u rybníka Výskyt, ale moc nelenošte… šlápněte zase do pedálů a rovnou ke Stříbrnému  rybníku, kde doplníte energii, zaženete žízeň a klidně i protáhnete unavené nohy třeba v Lanovém centru.

Křížem krážem přes Hradecké lesy 

Start v Malšovicích a směr ke Stříbrnému rybníku. Trasa vede krásnou přírodou a lemuje hradecké lesy až  do Bělče nad Orlicí. Lesy skýtají mnohá tajemství, naleznete  staré tůně, tajemná zákoutí, mokřiny a lužní lesy...jak z Máchova Máje, že? J Nemáte-li na konci trasy ještě dost, můžete si projít naučnou stezku s názvem Koliba. Na této stezce je připraveno 13 zastavení s dřevinami, které jsou zastoupeny v lesích kolem Hradce Králové. Trasa končí za lesním hřbitovem opět v části města nazvané Malšovice.

S carem do Betléma

Začněte v Hradci Králové a šlapejte kolem řeky Orlice přes Svinary  až do malebné vesničky Běleč nad Orlicí, kde vás čeká zasloužená zastávka v domácím pivovaru U Hušků.  Místní kvasnicové pivo Car zkrátka musíte ochutnat! Posilnění jezdci pokračují do Krňovic, kde mohou navštívit podorlický skanzen. Nejvzdálenějším bodem je  pak v Třebechovicích pod Orebem Muzeum betlémů. Zpět do Hradce Králové vede cesta přes Šrámkův statek v Pileticích, kde je báječná cyklohospůdka. Je na vás, zda vaše vyjížďka skončí tady nebo až na Pláckách.

Archeocyklotrasa Hradec Králové 

Mamuti už sice nežijí, ale jejich ostatky stále přežívají! Vyrazte na cestu do pravěku! A to přímo z historického centra Hradce Králové přes významné archeologické lokality přímým směrem do moderního Archeoparku pravěku ve Všestarech. Cyklotrasa vede po zpevněných cestách v mírně kopcovitém terénu.

Okruh bojištěm bitvy 1866 

Pojďte si zahrát na vojáky tak trochu jinak. Na této trase můžete zjistit, kde a jak se odehrála jedna z nejkrvavějších bitev 19. století. Začínáte na krásném zámku Hrádku u Nechanic a pokračujete do vesnice Střezetice přes Dolní Přím. Od Střezetic už je to jen kousek do Všestar, kde si můžete udělat menší odpočinek  v Archeoparku Všestary. Ale dost bylo vykopávek a zpátky do boje! Ze Všestar  skrz centrální bojiště Chlum až k památníku bitvy 1866. Dále přes  vesnice Neděliště, Sendražice a Lochenice. Ke konci se můžete těšit na nádherné labské nábřeží, které vás zavede až přímo do centra Hradce Králové.

Lifestyle

Že je Hradec stylový, o tom není pochyb. A že to tady žije, o tom se můžete přesvědčit sami.

více info

Co kus, to originál

Řeč je tentokrát o stavbách – bílých či barevných, strohých či zdobených…

více info

Hradec má zelenou

A to nejen na semaforech! Město je plné parků, alejí a zelených vnitrobloků.

více info