Co kus, to originál

Řeč je tentokrát o stavbách – bílých či barevných, strohých či zdobených… za zmínku stojí vážně snad každá z nich. Ať už preferujete historii nebo současnost, je toho k vidění víc než dost! Čtyři procházkové okruhy vám napoví, kudy kam, trasu si však může každý člověk zvolit sám!
Tak vyrazte do ulic a otevřete oči co nejvíc! 

Zpátky do minulosti

Městská památková rezervace skýtá nespočet historických památek od období gotiky až po 20. století. Tak začněte s poznáváním pěkně od začátku – od gotické katedrály sv. Ducha přímo v tom nejcentrovatějším centru. 

Salon republiky

Kdo jiný by vás měl provést „Salonem republiky“ než Josef Gočár či Jan Kotěra? Především díky těmto věhlasným architektům, osvícenému starostovi Františku Ulrichovi a skvěle propracovaným urbanistickým plánům vzniklo moderní a pokrokové město. 

Pevnostní město 

Ó, ano, Hradec byl pevností! A jakou! Dodnes nás připomínky této éry provázejí na každém kroku.

Chlouba současnosti 

Nepějme ódy jen na dobu minulou, i současná architektura má co nabídnout! Originální pojetí veřejných prostor se stalo nedílnou součástí hradecké zástavby. Však omrkněte Terminál hromadné dopravy, „zakousněte se do Ementálu“ – Studijní a vědecké knihovny nebo se projděte po Jižních terasách či dřevěných lávkách v Šimkových sadech… takových zajímavých míst je tu celá řada!

Lifestyle

Že je Hradec stylový, o tom není pochyb. A že to tady žije, o tom se můžete přesvědčit sami.

více info

Za oponou

Jako děti si stále s něčím hrajeme. Jako dospělí si často na něco hrajeme. Pojďme se společně - napříč generacemi – zúčastnit nějaké hry.

více info

Hradec má zelenou

A to nejen na semaforech! Město je plné parků, alejí a zelených vnitrobloků.

více info