Hradec Králové se lvem Gustíkem

Taky často vymýšlíte, jak zabavit děti?! Chcete vyrazit na výlet i se svými prťátky? Nevíte kam? Pomůžeme vám s výběrem a o zábavu budete mít postaráno!

BROŽURA KE STAŽENÍ LETÁK KE STAŽENÍ

MAPA HRADCE    MAPA HRADECKA

SOUTĚŽIT MŮŽETE OPĚT V ROCE 2021!

Muzeum východních Čech

Ideální místo pro pravé průzkumníky! Nejen, že se tu seznámíte s historií města a okolí a okouknete zajímavou výstavu, ale poznávat, tvořit, bádat a zkoušet můžete i při tématických dnech v Dětském ateliéru a v Přírodovědeckém kroužku. A abyste na to nebyli sami, čeká tu na vás hned několik pomocných rukou muzejního pavoučka!

OTEVŘENO:

od úterka do neděle od 10 do 18 hod.

(v pátek dokonce do 20 hod.)

tématické Muzejní neděle od 10 hod.

www.muzeumhk.cz

Galerie moderního umění

Obrazárna není jen místo, kde visí obrazy slavných umělců. Obrazárna je i název pro výtvarné dílny pro společnou tvorbu dětí a rodičů, kde na vlastní kůži poznáte, jaké to je být pravým umělcem. A kdo ví, třeba budete jednou slavní!

OTEVŘENO:

od úterka do neděle od 10 do 18 hod.

ve čtvrtek od 12 do 20 hod.

dílny Obrazárna v pátek a v sobotu

dle aktuálního rozpisu.

www.galeriehk.cz

 

Labyrint divadla Drak

Víte, kolik profesí se ukrývá v divadle? Co takhle to zjistit! V Labyrintu Divadla Drak si je pak můžete všechny vyzkoušet v interaktivní divadelní laboratoři. A co vás tu ještě čeká? Výstava Příběh Draku 1958-2018 spolu s dobrodružnou rodinnou výpravou ZA PŘÍBĚHEM DRAKU i další aktuální výstavy a workshopy.

OTEVŘENO:

v sobotu, v neděli, ve svátky a o prázdninách od 10 do 17 hod.

(ostatní dny na objednání)

www.draktheatre.cz/labyrint-divadla-drak

Hučák

Že voda není jen na pití a že větrné mlýny nejsou jen v Holandsku? Jak funguje elektrárna a jak využít sílu vody, větru a nebo třeba slunce? To a mnohem víc se dozvíte v Infocentru Hučák nejen při běžné návštěvě, ale i při Tvořivých dílničkách pro děti.

OTEVŘENO:

celoročně od 9 do 16 hod. (mimo první pondělí v měsíci, Velikonoční pondělí, 24.–26. 12., Silvestr a Nový rok)

www.cez.cz/hucak

Hvězdárna a planetárium

Kdo někdy nechtěl být astronautem! Staňte se jím alespoň na chvíli v prostorách hradecké hvězdárny a planetária a zjistěte vše, co vás o vesmíru zajímá. Třeba proč se střídá den a noc, kolik je na nebi hvězd nebo jestli jsou ufoni skuteční!

OTEVŘENO:

dle aktuálních informací na webu

www.astrohk.cz

Knihovna města Hradce Králové

Prolistujte knížku po knížce a najděte odpovědi na všechny vaše otázky! A pokud nepatříte mezi knihomoly, pak si dejte nohy nahoru v jednom z válecích koutků nebo postavte veledílo z merkuru. Tvořivci a výtvarníci se zas mohou realizovat v malírně, každou středu pak ve společné výtvarné dílně.

OTEVŘENO:

květen - srpen 2020: v pondělky a čtvrtky od 12 do 18 hod., středy a pátky od 8 do 12 hod. 

www.knihovnahk.cz/pro-deti

 

Bílá věž

Znáte pověst o Polednici? Nebo tu o kavce? A že zvoník choval na Bílé věži kozu, to jste věděli? Bílá věž je plná zajímavostí! Přijďte omrknout druhý největší zvon v Čechách i obrácené hodinové ručičky, přijďte se přesvědčit, zda je Bílá věž skutečně bílá. A když vyšlápnete několik mnoho schodů, budete mít výhled do širého kraje :-)

OTEVŘENO:

celoročně od 9 do 18 hod. (mimo 1. 1. , 24. 12. a každoročně v rámci Slavností královny Elišky), dále dle aktuálního programu – svítání, noční prohlídky apod.

www.bilavez.cz

Naučné stezky v Městských lesích

Už název napovídá, že se na stezkách v Městských lesích něčemu naučíte. Na výběr máte ze spousty stezek – Pohádkové, Vodnické, Planetární… Projít si můžete i Stezku siluet, Pověstí nebo třeba Mrtvého dřeva. Terénní bádání můžete zakončit hrou v Rytířském hradišti nebo třeba párkem v rohlíku v jednom z občerstvení. V hradeckých lesích se taky skvěle jezdí na kole i na bruslích, žádný kopec a spoustu zábavy!

OTEVŘENO:

celoročně

www.mestske-lesy.cz