Dětský hradec

Taky často vymýšlíte, jak zabavit děti?! Chcete vyrazit na výlet i se svými prťátky? Nevíte kam? Pomůžeme vám s výběrem a o zábavu budete mít postaráno!

Kolesové parníčky

Z přístaviště na Smetanově nábřeží vyplouvají od května do října parníky Královna Eliška, Hradec nebo Pirátská plachetnice, které vás zavezou do romantických zákoutí, kde se vám naskytne dosud neviděný pohled na město z hladiny řeky Labe. A pokud si chcete utužit svaly, využijte i místní půjčovny lodiček

Dětská železnice

Které z dětí nemá rádo mašinky? Všechny je milují!  A právě pro ně je na nábřeží Labe v parčíku schovaná atrakce v podobě dětské železnice. Parkem jsou nataženy koleje o délce 430 metrů a podle jízdního řádu se po nich projíždí vlaková souprava, která s radostí sveze malé i velké.

Turistický hradecký vláček

Že může vláček jezdit jenom na kolejích? Není pravda! Jen nasedněte, projeďte se a kochejte se. A když k tomu i uši nastražíte, možná se o Hradci i něco dozvíte.

Obří akvárium

největší sladkovodní akvárium v České republice byste asi v centru Hradce Králové nehledali! A přesto ho najdete, můžete se v něm projít podvodním tunelem a deštným pralesem a vidět ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky. 

Tongo

Podej si ruku s opravdovou chobotnicí! Ponoř se do bublinkového bazénu a pohraj si s fontánou a s mořskými tvory nebo se pohoupej na modrých vlnách. Pokud máš odvahu, vyšplhej na aktivní sopku. A mnohá další dobrodružství čekají na děti i dospěláky v oblíbeném zábavním centru TONGO.

Lanové centrum

„Zpátky na stromy!“ A to doslova… kdo chce okusit adrenalinová dobrodružství ve větvích stromů, musí zavítat na Stříbrný rybník a navštívit lanový park pro malé i velké. 

ZOO park

Exotika nejsou jen vzdálené ostrovy uprostřed oceánu. Exotická jsou i zvířata v rodinném zooparku přímo za humny.

Městské lesy

Městské lesy – to není tichá, člověkem nepolíbená příroda. Naopak, tady to žije! Popadněte košík a vyrazte na houby. A když zrovna není sezóna nebo chuť a nálada, vyberte si jednu z mnoha stezek - Pohádková, Vodnická, Naučná stezka Mrtvé dřevo, Planetární stezka, Hippostezky či Stezky pro vozíčkáře…

Lesy ukrývají spoustu zajímavých míst – od pomníků, přes tajemstvím opředené stromy až třeba po rytířské hradiště, což je unikátní přírodní dětský park plný naučných a pohádkových prvků.

A protože na čerstvém vzduchu velmi rychle vyhládne, je na místě poohlédnout se po něčem do žaludku. Posloužit vám můžou v bufetu U Vlka, U Mazurovy chalupy, na cyklozastávce U Pytláka nebo ve Zděné boudě.

Jak vidno, v hradeckých lesích si každý přijde na své. Schválně, co chodíte do lesa dělat vy?

Město kolům zaslíbené

Už jste někdy slyšeli tvrzení, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu? Může být…. Ale co takhle objevovat krásy našeho města a jeho okolí na kole?!

více info

Co kus, to originál

Řeč je tentokrát o stavbách – bílých či barevných, strohých či zdobených…

více info

Hradec má zelenou

A to nejen na semaforech! Město je plné parků, alejí a zelených vnitrobloků.

více info