Hradec má zelenou

A to nejen na semaforech! Město je plné parků, alejí a zelených vnitrobloků. Třešinkou na dortu jsou pak městské lesy, které přitahují nejen houbaře a výletníky, ale i sportovce a pohádek milovníky 

Jiráskovy sady

Jiráskovy sady – bývaly důstojnickým parkem, dnes jsou především jasnou volbou pro místo prvního rande J Aby ne, všude květiny, písčité stezky, malebný dřevěný kostelík a nakonec soutok dvou řek… jak z červené knihovny! Méně romantické, ale taktéž zábavné, je zúčastnit se hudební či jinak zaměřené akce, které se v parku pořádají, nebo zabloudit k dětskému hřišti – z toho množství aktivit bude vaše ratolest nadšená!

 

Městské lesy

Městské lesy – to není tichá, člověkem nepolíbená příroda. Naopak, tady to žije! Popadněte košík a vyrazte na houby. A když zrovna není sezóna nebo chuť a nálada, vyberte si jednu z mnoha stezek - Pohádková, Vodnická, Naučná stezka Mrtvé dřevo, Planetární stezka, Hippostezky či Stezky pro vozíčkáře…

Lesy ukrývají spoustu zajímavých míst – od pomníků, přes tajemstvím opředené stromy až třeba po rytířské hradiště, což je unikátní přírodní dětský park plný naučných a pohádkových prvků.

A protože na čerstvém vzduchu velmi rychle vyhládne, je na místě poohlédnout se po něčem do žaludku. Posloužit vám můžou v bufetu U Vlka, U Mazurovy chalupy, na cyklozastávce U Pytláka nebo ve Zděné boudě.

Jak vidno, v hradeckých lesích si každý přijde na své. Schválně, co chodíte do lesa dělat vy?

 

Přírodní park Orlice

Přírodní park Orlice - je přírodní park, který byl zřízen roku 1996 podél toků Tiché, Divoké a spojené Orlice. Slouží k ochraně nivy řeky Orlice, zároveň i fauny a flóry. Nemusíte být zrovna od Greenpeace, zajímat se o to může kdokoliv!

 

Šimkovy sady

Šimkovy sady – asi většina z hradeckých někdy byla pekáčovat „na šancích“. Chce to tedy aspoň trochu sněhu… v opačném případě se můžete vyřádit na dětských hřištích, ve skateparku nebo na kole či in-linech na stezkách. Pro větší romantiky je tu nespočet laviček, zákoutí, dřevěné lávky a taky spousta hladových kačeřích krků čekajících na vámi přinesený pytlík s nakrájeným chlebem. A pokud patříte spíše ke kavárenským povalečům, pak využijte lákavé nabídky kavárny Rotunda Lounge Café.

 

Lifestyle

Že je Hradec stylový, o tom není pochyb. A že to tady žije, o tom se můžete přesvědčit sami.

více info

Za oponou

Jako děti si stále s něčím hrajeme. Jako dospělí si často na něco hrajeme. Pojďme se společně - napříč generacemi – zúčastnit nějaké hry.

více info

Dětský Hradec

Taky často vymýšlíte, jak zabavit děti?! Chcete vyrazit na výlet i se svými prťátky? Nevíte kam?

více info